Dömötör Ede Balázsfán, a kanális partján készítette képét az első tavaszi teliholdról.

Menjünk ki a tavaszi természetbe, lessük meg a holdat, s merítkezzünk meg a fényében! Hogy miért?

holdtoltetol-a-parkeresesig-kezdo.jpg

A hold ott van, de még sincs – mert nem érezzük, hogy bármilyen hatással lenne ránk. (Nem olyan, mint a nap, amely ha süt, akkor nekivetkőzünk.) Ha telihold van, mi, nők minden értelemben a topon vagyunk. Kinyílunk az érzékiségre, ám a két dolgot nem kötjük össze. Vagy ha összekötjük is – mert a természeti népek azért felfigyeltek az ismétlődésekre –, nem törődünk vele. Pedig a hold nagy hatással van az érzékeny nőre.

A hold változásai – elfogy, majd megint megnő, s a végén betelik – és a menstruáció jelentkezése között összefüggés van.

A hold is 28 naponta újul meg, és a menstruáció is körülbelül 28 naponta jelentkezik. Az első menstruáció pedig a legtöbb esetben újholdkor, vagyis a növekedő hold idején következik be: ilyenkor reménykedünk a legtöbbet, s ilyenkor leszünk szerelmesek.

holdtoltetol-a-parkeresesig-2.jpg

A modern ember sokáig azt hitte, hogy a nő kedélyének változását a menstruáció okozza. Ám érzelmeink akkor is hintáznak, ha nem menstruálunk, mert teherbe estünk – valószínűbb tehát, hogy szervezetünk nem a menstruációra, hanem a hold üzeneteire reagál.

Telihold előtt feszültebbek vagyunk, érzékenyebbek a stresszre. Sőt, a hold még a súlyunkra is hatással van: növekvő holdkor minden falat többszörösen meglátszik rajtunk; s akik babára gyúrnak, azoknak ilyenkor érdemes próbálkozniuk.

holdtoltetol-a-parkeresesig-1.jpg

Fogyó holdkor aktívabbak vagyunk, több az energiánk, s a sebeink is gyorsabban gyógyulnak. Kérdezhetnénk: ha ennyi mindent tudunk, akkor miért nem követjük egyszerűen a holdat, s éljük meg vele összhangban a ciklikusságunkat? A valódi életben ez nem olyan egyszerű, például a fogamzásgátló tabletták egészen más logikát követnek, s átprogramoznak bennünket.

Ma a tudósok azt mondják, hogy régen a női menstruációs ciklus még szinkronban volt a holddal, de a mesterséges fény és a stressz hatására ez mára megváltozott. Éppen ezért az éjszakai holdfény erőssége, valamint a gravitáció változása ma is befolyásolják a nőt, de ez a hatás már csak rövidebb ideig tart, s idősebb korban már nemigen észlelnek összefüggést a két ciklus között.

minden_reggel_ujno.sk_0.png

–nagyvendégi–
Cookies