Október 22. a dadogás elfogadásának világnapja. Éppen ezért szeretném elmesélni annak történetét, hogy beszédhibám ellenére hogyan tudtam többször is kiállni a nagyközönség elé, s milyen út vezetett odáig, hogy megbékéljek ezzel a kiszámíthatatlan, lelki eredetű zavarommal.
Mit jelent túlélni egy nehéz időszakot? Vannak napok, amikor fáj. Amikor ott, legbelül nem stimmel valami. Az ember csak bámul maga elé, s nem érti, mi történhetett. Hogy lehet, hogy a minap még önfeledten nevetgélt a barátaival egy pohár rosé mellet, ma pedig az ébredéshez is lelkierő kell.
"Van a karácsonyban valami, ami újra meg újra visszaröpít magunkhoz, az emlékeinkhez, vágyainkhoz, egész gyermeki lényünkhöz, amellyel még mindig tágra nyílt szemmel, ámuldozva várjuk a csodát a titokzatos ajtó mögött."