Az 1980-as években jelentek meg az első közlemények arról, hogy a fizikai megterhelések közül az úszás vált ki legkevésbé nehézlégzést, rohamot az asztmás betegekben. Igazi paradigmaváltás ez!
Gyakran halljuk nőktől: orvosságot kaptam a miómámra. Pedig a mai tudásunk szerint nem létezik rá orvosság. A miómáról dr. Igor Slezákot kérdeztük, a dunaszerdahelyi Sagax Klinika szakorvosát, aki a mióma és az endometriózis kezelésében jeleskedik.
Nőiségünk egyik legfontosabb szerve a méh. Az a burok, ahol a megfogant életből kifejlődik a kisbabánk, és kilenc hónapon keresztül ez lesz az otthona is. A mióma éppen a méhünket bántja, fájdalmat és szenvedést okoz.
Bizonyára több Olvasónk tapasztalta olaszországi, spanyolországi stb. útja során, hogy ezen országokban a déli órákban szinte minden zárva tart. Ez a déli szieszta ideje.
Azt mondják, egy önbizalom-hiányos gyermekből önbizalom-hiányos felnőtt lesz. Mindig így van ez? – kérdezzük a szakembertől. Hogyan kerülhetjük el a papírformát, s van-e olyan, hogy mi leszünk a kivételek?
Vágni vagy nem vágni című írásunkból a kedves Olvasó megtudhatta, hogy a szülésnek oxitocinnal történő gyorsítását az Egészségügyi Világszervezet sem javasolja rutinszerűen alkalmazni. Vajon miért nem?
Elhisszük, hogy a szupermarket polcáról nagy műgonddal kiválogatott paradicsom jót tesz az egészségünknek. Közben fel sem tűnik, hogy még tél van. Hol terem ilyenkor paprika és paradicsom?
Vajon nehezebb-e feszes izomzattal megbirkózni a szüléssel? A papírforma az, hogy az élsportoló vagy túledzett anyukák méhszája nehezebben nyílik, és magasabb köztük a szétnyílt hasizom előfordulása is.