Az ital tönkreteszi a kapcsolatainkat! Iszol néha egy pohárkával? Felnyitsz egy üveg bort, ha rossz napod van? Mikor válik az ivás függőséggé? És hogyan lehet kigyógyulni belőle?
Mit tegyen a kismama, ha kirándulni vágyik? Először is leszögezném: a terhesség nem betegség, csak más állapot. Vagyis nem kell sanyargatnia magát a kismamának nyáron sem, szabad a kirándulás és az ejtőzés!
Amikor 1995-ben írtunk a sárgaságról, úgy gondoltuk, ezzel a betegséggel már többször nem kell foglalkoznunk. A ma hepatitisz A-ként számon tartott, vírus okozta májgyulladás azonban itt lappang közöttünk a 21. században is.
Ösztrogén ki, betegségek be! Változókorban csak a nők egy százaléka kap hormonpótlást, pedig tíz százalékuknak szüksége lenne rá. Mi történik még ilyenkor a nők testével?
A lakosság háromnegyede elmondhatja, hogy van valamilyen érrendellenessége. A tágulatokért, szűkületekért sokan „sokat” tesznek, ám vannak olyan elváltozások is, amelyek életmódunktól függetlenek.
A várandósság és a szülés csodálatos, ámde korántsem egyszerű időszak a nő életében. Sokan csak a baba érkezéséig tartó hónapokra koncentrálnak, pedig mind a szülésre, mind a gyermekágyi időszakra fontos a megfelelő testi és lelki felkészülés.
A stresszreakció évmilliók óta ugyanúgy indul el az emberi szervezetben. Csak megjelenési formái lettek másak: menekülés helyett van hiteltörlesztés, folytonos rohanás, kialvatlanság, gyereknevelési gondok. Mit tegyünk a stressz ellen?
A terhesség nem betegség, hanem másállapot. Melyek azok az élettani változások, melyek esetenként ún. gesztációs diabéteszt, terhességi cukorbajt okozhatnak?