Az egykori szerelmünket vagy akkor akarjuk látni, amikor a hátunk közepét, vagy mindig velünk van. Úgy viselkedünk, mint a bolondok, amikor eszünkbe jut a Régi Nagy Ő. És őrült nagy butaságokat vagyunk képesek elkövetni miatta.
Nyugaton és Magyarországon a bíróságok mellett mediátorok működnek, akik válás esetén segítik békésen, szelíden elrendezni a konfliktusokat. A módszerről Mészáros Krisztinával beszélgettünk.
Hogyan csúszik bele egy nő otthon az áldozatszerepbe? Hogyan találja magát egyszer csak az összes házimunka kellős közepén, magányosan, láthatatlanul? Hogyan teszi boldogtalanná saját magát, és közben hogyan teszi tönkre a kapcsolatát?
A mesében a királyfi legyőzi a sárkányt, és jutalmul megkapja a királylány kezét. Boldogan élnek, míg meg nem halnak. Nekik miért sikerül, nekünk meg miért nem?
A 30 éves Sára vidám, mosolygós fiatalasszony, tele élettel, szerelemmel és vágyakkal. Szép családja körül forog az élete, de ez nem magától értetődő. Sokat tett azért, hogy ne fussanak szerteszét. Megbocsátott a férjének, aki megcsalta.
Kati szereti a csendet, szeret(ne) többet aludni, de nem engedheti meg magának. Minden tőle telhetőt megtesz, hogy jó feleség legyen, ám az anyja minden egyes alkalommal bebizonyítja neki: ha ez így megy tovább, akkor ebben a szerepében megbukik.
Sokan azt hiszik, az illemszabályok csak a színházlátogatásokra és az angol királyi udvar fogadásaira vonatkoznak. Pedig nem. Az illemről nem mondhatunk le magánéletünk legintimebb helyszínén, az otthonunkban sem.