Szendi Gábor pszichológus neve nem ismeretlen lapunk olvasói számára: a depresszió- és a meddőségiparról vallott nézeteiről már olvashattunk. Most is erről beszélgettünk vele.
A ló tükröt tarthat elénk. Balázsfán vagyunk, a Szedres tanyán, vendéglátónk Bial Judit és négy különleges lovacska. Ők Judit segítői a lóasszisztált coachingban.
Majdnem mindenki szereti a vonatokat és az indóházakat. Már csak néhány magasságmérő és kilométerkő jelzi, hogy bizony Somorja városának is volt vasútja. Kísérőnk, Méry Erzsébet helytörténész mutatja nekünk a pomléi parkerdőben a nyomát.
Királyhelmec azon városok közé tartozott, ahol sok zsidó élt. Nagy részük a náci gázkamrákban lelte halálát, emlékeik azonban megmaradtak. Például épületek formájában, melyekben megvan az az egyediség, ami minden ilyen „hagyatékot” különlegessé tesz.
Mit jelent a Pomlé a somorjaiaknak? Ezek a fák még látták a régi szerelmes csókokat, törzsükben ott dobog a ligeti nagy táncolások szívöröme. A varázslatos parkerdőnek a története varázslatos.
Az emberi jellemek és sorsok valóban összefüggésben állnak az égitestek járásával? Milyen problémákban segíthet a kínai asztrológia? A kérdésekre Bencsik Erika kínai asztrológus válaszol.
Berzéte, a Sajó-völgy egyik legrégebbi települése Rozsnyótól alig néhány kilométerre fekszik. A 18. században a Máriássy család férfitagjai szinte egymás mellé építették ide a kastélyaikat.
Nagy esemény volt nemrégiben Izsán: a templom elé gyülekezett egy seregnyi motoros, hogy bebiztosítsa magának Szent Kristófnak, az úton járók patrónusának az áldását.
A tallósi Esterházy-kastélyt történelme során többször töltötte be gyerekzsivaj. S nemcsak kis grófocskák és grófkisasszonyok szaladgáltak a parkjában, de az évek folyamán az épület sok más gyermeknek is otthont adott. Ó, ha mesélni tudnának a kastély falai!