Dunaszerdahelyen a Karcsai úti telep az, ahonnan nem vezet már út a mi világunkba. Ahol a gyerek úgy nő fel, hogy már az anyatej előtt megkapja a szert.
Az esztétikai kezelések nem az ördögtől valók, mégis számos tévhit kering velük kapcsolatban. Holott az orvosi esztétika alapvetése, hogy a jó beavatkozás láthatatlan. Dr. Cseh Ágnest kérdeztük a témáról.
A kaktusz akár vendéglátóink névjegye is lehetne. Mit lehet szeretni ezeken a szúrós és furcsa növénykéken? Ilyesmiket kérdeztünk Karika Lászlótól és párjától, Hanke Elvirától.
Riportunkban egy filmrendezőt, egy társadalomkutatót és egy írót kérdeztünk arról, miért olyan fontos a közös múlt megismerése. Ecce homo! Ismerjünk meg elsősorban saját magunkat. Kik vagyunk? Mi mostan a magyar?
Ritkán kerülnek a szemünk elé, ha mégis, akkor csak elsuhanó árnyakat látunk belőlük. Ezért csodálatos Muzslán a fülesbemutató: a patakhíd melletti fűzfát ellepték a fülesbaglyok, akik télire megint visszatértek a faluba.
Ma már az emberek nem restek dietetikushoz fordulni. A jó szakember életközeli és ételközeli tanácsot tud adni. Kürthy Andrea dietetikus elárulja a lassú fogyás titkát.
A város, amin átgyalogolt a történelem. A várost a 20. század első felében ide-oda csatolták, a kassaiak zöme hol magyarnak, hol (cseh)szlováknak vallotta magát. Van még Kassán magyar? S ha igen, hányan vannak?
Török Bianka rajzait nagyon szeretjük. Az ő könyvei nézegetésre valók. Figurái és rajzai szerethetők, pont olyanok, amilyeneket szívesen adunk gyerekeink kezébe.