Egy hatvanéves apuka pont azt az állítást húzza alá, hogy a férfiaknak „több jut”, hisz hatvanévesen is lehet gyermekük. Hogy gondolkodik, hogyan él egy 67 éves apa, aki nem fél a biológiai óra ketyegésétől, s örül a kései gyermekáldásnak?
Dobossy Barnabás a Brünni Műszaki Egyetem doktorandusza. Hol tart most a technológia, egyáltalán releváns-e a prófécia, hogy a robotok egyszer kiszorítják az embereket? Beszélgetésünk során útkeresésről és a fiatalok előtt álló kihívásokról is szó esett.
Beszélgetés Bárczi Zsófia egyetemi dékánnal. Hogy látja fiatalkori önmagát, hogyan ismerkedett meg spanyol férjével, Ignacio de las Heras Morenóval, s mi táplálja benne a hajtóerőt, mely révén sikeres nő lett?
Hogyan lesz valakiből filozófus? Mészáros András filozófussal, a Comenius Egyetem bölcsészkarának professzorával beszélgettünk közvetlenül, nyíltan mindezekről a kérdésekről és a szerelemről, amely az élet egyik legnagyobb titka.
Tóth Károly csibészes félmosolyát bármikor kész a kameránk előtt megvillantani. Mi egymásra kacsintunk: a régi, sármos sztárvilágban a nők kedvence lett volna. Ma is nők ezrei kapcsolnak át a Markízára, mikor ő szerepel egy sorozatban.
Lakszakállason egész évben egymást érik a kulturális események, melyeket egy és ugyanaz a személy, Domonkos Zsuzsanna kultúrreferens, könyvtár- és kultúrház-igazgató, a Csemadok helyi alapszervezetének elnöke köt össze – közel 30 éve.
A vajúdás és a szülés jelentős részben egyedi élmény, ám hasznos meghallgatni, elolvasni más szüléstörténeteket is. Egy kicsit mindegyikben benne vagyunk mi magunk, a mi történetünk is.
Minden apa a legjobbat szeretné adni a gyermekének. Ám a mostani világban már nem egyértelmű, hogy mi az a legjobb. Zalka Lóránt pedagógussal többek közt erről beszélgettünk.