Olvasóink valószínűleg emlékeznek a bátorkeszi Benes Máriára és autista fiára, Dávidra, akikről novemberi számunkban írtunk. Bedőlt házban laktak, amelyben nincs se villany, se gáz, se mellékhelyiség. A téli hónapokra tűzifa nélkül maradtak.
"Az ünnep szentsége felvizeződik, ha nem vigyázunk. Meg kell tanulnunk a karácsonyt, ha annyi mást elvesztettünk is az évek sodrában, tündököljön ez az ünnep a régi fényben, bármennyi kétely is támadt ránk útközben."