A Bálint-napot sokáig elsősorban üzenetküldő napként jegyezték. Szent Bálint a szerelmesek védőszentje volt az angolszász országokban. Nálunk azonban nem terjedt el a kultusza, és csak az 1990-es évektől kezdve vált ismertté.
"Akadnak történetek, karácsonyi mesék, amelyeket úgy őrzünk, mint a dobozba rejtett füzéreket és színes üvegdíszeket, hogy azután minden évben elővegyük és megcsodáljuk őket."