A gyereknek szüksége van a szóra. Nem csupán a szóra, az élményre is. A megfogható világra, az épeszű életre. Erről szól az édesanya esti meséje – ezt mondja el a vers is. Az érzelmeinkről mesél.
",,Az ádventi várakozás lényege szerint: várakozás arra, aki van; ahogy a szeretet misztériuma sem egyéb, mint vágyakozás az után, aki van, aki a miénk."