Úgy 15-20 éve történhetett. Mármint nálunk, Kelet-Európában. Mikor is a rendszerváltást csak lassan, fokozatosan, de követte a nagy nemzetközi márkák kishazánkba való bemenetelése.
"Az ünnep szentsége felvizeződik, ha nem vigyázunk. Meg kell tanulnunk a karácsonyt, ha annyi mást elvesztettünk is az évek sodrában, tündököljön ez az ünnep a régi fényben, bármennyi kétely is támadt ránk útközben."