A nárcisz a remény szimbóluma. Áprilisban tartjuk a Nárciszok napját, a hideg tél után a nárcisz a tavasz egyik hírnöke. Cséfalvay Á. András Kolonban kapta lencsevégre Bús István nárciszait.
"Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni."