Kamm Art, azaz Kovacsics Karmen egy fiatal tehetség Nagyszarváról. Gyönyörű festményeinek és egyedi kérések alapján megfestett cipőinek egyre többen járnak a csodájára. Karmen ismét szabadjára engedte kreativitását, s alkotott!
Nádszeget olyan emberek lakják, akik nem akarnak belenyugodni, hogy csak úgy elteljen a nap, ők maradandót akarnak alkotni, nyomot hagyni maguk után. Lássuk őket, az érdekes embereket Nádszegről!
Hogy miért szeretjük a zserbót? Talán a ropogós dió miatt. Vagy az aranylón fénylő baracklekvár csábít el bennünket? Az ínyencség hagyományos változatát Presinszky Király Ágnes magyar–történelem szakos tanárnő készítette el nekünk.
Mióta az eszemet tudom, mindig is városban éltem. Így a szalmabála-vályog kombinációval mint régi-új építészeti technológiával csak viszonylag későn találkoztam, a családalapítást követően, a férjem révén.
Emlékszem, kiskoromban elvitt a nagymamám, hogy megnézzük, hogyan bocsájtanak vízre egy négyszintes hajót. Csak azt tudtam, hogy valami fenséges és nagy horderejű dolgot látok, mert ez tükröződött a parton ácsorgó emberek csillogó tekintetében.
Dócs Anikó a nyüzsgést hagyta maga mögött, mikor a férjével a szűkös nagyvárosi lakásból kertes házba költöztek, és földeket vásároltak. Így lett Anikóból egyik napról a másikra nagygazda.
Hetvenéves az Új Nő, 1952-ben indult hetilapként, s a legeldugottabb magyar falvakba is eljutott. Zsebik Sarolta nevét a régi Nő olvasói jól ismerik. Nemrégiben megírta élete történetét, abból közlünk egy részletet.
Halász Rita író, művészettörténész Mély levegő című regényében feltárja előttünk egy harmincas pár kapcsolatának alakulását és válságát, bemutatja a verbális és fizikai bántalmazás mibenlétét és azt, hogyan sebezhetnek meg bennünket a szavak.
A görögök sokáig csak az isteneiket formázták meg, nem élő embereket. Erről és még sok érdekességről hallhatnak a diákok, ha egy rendhagyó tanóra keretében – különben ezt hívják múzeumpedagógiának! – ellátogatnak a dél-komáromi Csillagerődbe.
"Régi karácsonyok bukkannak fel emlékeim villanásaiból, és megvilágítják az elmúlt időt és embereket, akik élnek újra és örökké a kis karácsonyi gyertyák puha, libegő fényében. "