Volt egy festő, Monet, aki közel három évtizedig csak liliomokat festett. Kicsiket, nagyokat, sárgákat, homályosakat – élete végén ugyanis már rosszul látott...
"Karácsony nem az ész, hanem a szív ünnepe. És a szív érzi, hogy azok is ott állnak veled a karácsonyfa körül, akiket a szemeddel nem látsz, és az eszeddel nem hiszel."