Nemrégiben valaki feltette a kérdést: miért néz ki a Kisjézus kopasz öregembernek a régi, középkori képeken? Miért ábrázolták koravén arccal? Akkoriban talán nem tudtak festeni a festők, vagy a kisgyerekek nem ülhettek modellt?
"Karácsony előtt bizony kukucskáló angyalkák szállnak le a Földre, bekukucskálnak minden ház ablakán. Azt lesik, hol laknak a jó kisgyerekek, akik megérdemlik a karácsonyi ajándékokat."