Nemrégiben valaki feltette a kérdést: miért néz ki a Kisjézus kopasz öregembernek a régi, középkori képeken? Miért ábrázolták koravén arccal? Akkoriban talán nem tudtak festeni a festők, vagy a kisgyerekek nem ülhettek modellt?
"Karácsony nem az ész, hanem a szív ünnepe. És a szív érzi, hogy azok is ott állnak veled a karácsonyfa körül, akiket a szemeddel nem látsz, és az eszeddel nem hiszel."