Miért hízik valaki akkor is, ha alig eszik? Tényleg az öröklődés benne a ludas? Miért fogynak nehezebben a nők – vagy miért nem működnek sokaknál a divatos fogyókúrás injekciók? Dr. Tóth Tamás obezitológus szerint a fogyás manapság nem pusztán akaraterő kérdése.
"Az ember igyekszik csak a szép karácsonyokra emlékezni. A karácsony összeforrott a béke és a szeretet ünnepével, s elsiklanak a szomorú karácsonyok. Kikopnak az ember emlékezetéből."