A világ egy új kifejezést tanulmányoz: Én-marketing, szól a jelszó. El kell adni magunkat – ezért kifényezzük az életrajzunkat, kihangsúlyozzuk a jó oldalunkat, valamiféle felfelé stilizált képünket adjuk el a külvilágnak.
Vajon létezik-e élet a Facebookon kívül? Ma már úgy néz ki, nemigen. Ki, mit és miért oszt meg az oldalán? Milyen helyet foglal el az életünkben? Ilyen és hasonló kérdésekre kerestük a választ.
Beszélhetünk-e még közösségépítésről a közösségi oldalak esetében? Valóban dróton rángatnak bennünket a nagy cégek? Hogyan élnek vissza az adatainkkal az olyan platformok, mint a Facebook? Létezik-e kiút?
Szeptemberben sajnos feltörték és blokkolták az Új Nő húszezer követőt számláló Facebook-oldalát. Azok között az olvasók között, akik visszatérnek hozzánk és követni kezdenek bennünket, egy finom illatú Chanel parfümöt sorsolunk ki.
Kedves Olvasóink! Sajnos, a minap feltörték és blokkolták az ÚJ Nő magazinunk Facebook-oldalát, ezért az oldalunk átmenetileg nem üzemel. Hamarosan újra...
Dédanyáink még hamut szórtak a ruhára, és szapulták reggeltől estig, hogy tiszta legyen, hófehér, majd jöhetett a mángorló, elvégre gyűrötten mégsem mehettek a festett láda mélyére. Vajon mindez mennyit mond a gyerekeinknek? – kérdezem Liszka József néprajzkutatótól.
Tönkrement a párkapcsolata? Mással is megesik, naponta ezrekkel. Titokzatos módon minden szakításba belejátszanak a közösségi hálók, az ímélek és a mobil. Ezért hajlamosak vagyunk rájuk fogni – minden rosszat.
Ők azok, akik a legtöbb lájkot kapják. Mi, szürke lájkolók olyan életre vágyunk, amilyet ők élnek, olyan szépek és könnyedek szeretnénk lenni, mint ők.
"Karácsony nem az ész, hanem a szív ünnepe. És a szív érzi, hogy azok is ott állnak veled a karácsonyfa körül, akiket a szemeddel nem látsz, és az eszeddel nem hiszel."