A világ egy új kifejezést tanulmányoz: Én-marketing, szól a jelszó. El kell adni magunkat – ezért kifényezzük az életrajzunkat, kihangsúlyozzuk a jó oldalunkat, valamiféle felfelé stilizált képünket adjuk el a külvilágnak.
Vajon létezik-e élet a Facebookon kívül? Ma már úgy néz ki, nemigen. Ki, mit és miért oszt meg az oldalán? Milyen helyet foglal el az életünkben? Ilyen és hasonló kérdésekre kerestük a választ.
Beszélhetünk-e még közösségépítésről a közösségi oldalak esetében? Valóban dróton rángatnak bennünket a nagy cégek? Hogyan élnek vissza az adatainkkal az olyan platformok, mint a Facebook? Létezik-e kiút?
Új sorozatunk indult, melynek címe 5órai tea az Új Nővel! Vendégünk Kotiers Róza, az egyik legtájékozottabb, legserényebb ifjú hölgy, akivel eddig találkoztunk...
Ha nincs tinédzserkorú gyereked, akkor nagy valószínűséggel még sosem hallottál a TikTokról. Vajon mi lehet ez az újabb őrület, ami ennyire hódít a fiatalok...
A szelfik, vagyis az énfotók beépültek a közösségi élet mindennapjaiba és a történetmesélés fontos eszközei lettek. A szelfi már több mint egy egyszerű arckép: számtalan sztori és szándék lehet mögötte, és egyre több vállfaja alakult ki.
Vajon miért követik százhatvanezren Jákli Mónikát? Mi rejlik a szőke bikinimodell Instagram-sikerének hátterében? S egyáltalán – mennyire vagyunk tudatosak mi...
Tönkrement a párkapcsolata? Mással is megesik, naponta ezrekkel. Titokzatos módon minden szakításba belejátszanak a közösségi hálók, az ímélek és a mobil. Ezért hajlamosak vagyunk rájuk fogni – minden rosszat.