Kevesen tudják, hogy a szklerózis multiplexet női betegségként tartják számon – inkább a nőket érinti. Ismerjük meg a csallóközkürti Mészáros Edina történetét.
A tálibok gyűlölt ellensége, az oktatásért harcoló aktivista, és a történelem legfiatalabb Nobel-díjasa – ez mind igaz a 23 éves pakisztáni lányra. Malala Yousafzair 2009-ben indított internetes naplójával emelkedett ki az elnyomott arab nők sorából.
Anikó azon édesanyák egyike, aki erős nőként elérte az elérhetetlent. A férjével együtt tizenhárom éven át vívtak szélmalomharcot – küzdöttek rendíthetetlenül és fáradhatatlanul –, hogy szülők lehessenek.
Az endometriózist nálunk még tudatlanság övezi, sokszor az orvosok sem ismerik. Lássuk Éva történetét, akinek fogalma sincs, hol keresse a gyógyulást. Tíz év...
Egyre inkább az az érzésem, hogy árad valamiféle különleges tekintély azokból az emberekből, akik sorscsapások garmadájával néztek szembe éveik során, mégsem...
A rozsnyói Vojakovics Friedrich Tímea megkapta Az Endometriózis Nagykövete díjat. Az endóval küszködő nők jó részét meddőség sújtja, ám Timi nagy harcos, néha a lehetetlent is megkísérti.
Vajkai Krisztina egy csupa szív ekeli lány. Olyan ember, akinek jó a közelében lenni. Tinus hétéves kora óta vesebeteg. Hormonkezelés, dialízis, transzplantáció: számára ezek mind ismerős beavatkozások.