Tetszik vagy sem, a pletyka kultúránk része. Mert bár lenézzük és megvetjük, haszontalan időtöltésnek tartjuk, az utóbbi időben egyre erőteljesebbek a rehabilitációját követelő hangok.
A társadalmi formulák alapja mindig a tisztelet, amellyel az embertársamnak tartozom, s a tisztelet, amellyel önmagamnak tartozom. S hogy ez mit jelent?
Kétévnyi pandémia után az idei őszt egy merőben más hangulat és más jellegű kihívások fogják meghatározni. Mire lehull az utolsó falevél, az élet teljesen megváltozik majd körülöttünk.
Nemrégiben Klára Orgovánová kormánymegbízott azzal a javaslattal állt elő, hogy a roma putrikat turistaattrakcióként mutogassuk. Hiszen, mint mondta, nincs sok különbség a roma és a beduin települések között, amelyeket az Afrikába látogató turisták többsége felkeres. A romák azonnal tiltakoztak (nem vagyunk ufók, hogy mutogassanak!), a gádzsók szintén felháborodtak.
Manapság egyre gyakrabban keressük a dolgok gender vetületét. Hogy ez mit jelent? Társadalmi nemet. Egyszerű kis definíció, de hát mi a társadalmi nem?
Sok rosszat hallani a mai fiatalokról. Pedig egyáltalán nincsenek elkényeztetve! Bizonyos értelemben könnyebb nekik, másrészt viszont sokkal-sokkal nehezebb. Merre járnak, mire vágynak? Képriportunkban erre kerestük a választ.
Beköszöntött a madárcsicsergős, virágszirmos, romantikus szerelmi házasságok ideje! Senki emberfia el nem tudja képzelni, hogy ne igaz érzelmek kössék a párjához egy egész életre! Bár régebben ez még másképp volt...
"Az ember igyekszik csak a szép karácsonyokra emlékezni. A karácsony összeforrott a béke és a szeretet ünnepével, s elsiklanak a szomorú karácsonyok. Kikopnak az ember emlékezetéből."