Kizárólag hét közben vásároljon, tanulja meg az 5-ös faktor szabályát, és tartsa szemmel a malacperselyt. Tippek, hogyan ne folyjon ki a pénz a keze közül.
Ezekben a koronás időkben még jobban át kell gondolni, hogy mi az, amire pénzt adunk ki. A ,,semmi haszna, de valamit muszáj adnunk” típusú ajándékokat talán végre mellőzni fogjuk!
Évekkel ezelőtt ilyen kérdések fel sem merültek volna. Természetes volt, hogy a férfiak udvariasak a nőkkel szemben, a párok összeházasodnak és közös a bugyelláris. Sorozatot indítunk a pénzügyekről, a buktatókat járjuk körbe. Kezdjük az alapoktól!
A spórolás nehéz és kényes kérdés – majdnem tabutéma. Hiszen mikor erről beszélünk, akkor egymás zsebében turkálunk. Ki mennyit visz haza, mennyit költ élelmiszerre, ruhára, rezsire. És mennyi pénz folyik el csak úgy, a „semmibe”... Ezekre a kényes kérdésekre próbálunk választ adni.
Mindenki mindenben nem lehet tudós, ezért biztosítási ügyeinkkel biztosítási szakemberhez, befektetéseinkkel befektetési tanácsadóhoz forduljunk és így tovább. Nem jó, ha valaki mindennel foglalkozik, ilyenkor az ismeretek felületesek – osztja meg velünk Mészáros Mihály, aki jelzáloghitel specialistaként tevékenykedik.
Október utolsó munkanapján tartják a takarékossági világnapot, mellyel az 1924-es milánói nemzetközi pénzügyi konferenciának állítanak azóta is emléket. Mi közünk nekünk mindehhez?
"Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni."