Manapság a házasság már nem két ember gazdasági szövetségének megerősítése, amelyben a nő vezeti a háztartást, és a férfi keresi a pénzt. Ennek ellenére ma is szükség van házasságra – gyermekeink és saját lelki egészségünk végett.
Szolid vacsora, őrült bulihétvége, tengerparti kiruccanás: ahány menyasszony, annyiféleképp szeretné elbúcsúztatni a lányságát. Hogyan zajlott régen, s hogyan zajlik ma egy lánybúcsú? Cikkünkben fiatal nők mesélnek a menyasszony és a barátnők perspektívájából.
Manapság nem divat az esküvő. A gyerek sem. Inkább kutyát tart a fiatal pár, hiszen még „élvezni akarják az életet”. Valóban fiatalok vagyunk még harmincévesen is a házasságra?
A szociológusok a fejüket csóválják: ma a házasságok 42 százaléka nem köttetik meg – a párok csak együtt élnek, de nem köteleződnek el papíron. A házasság válságáról beszél a világ, a szakemberek pedig azt kutatják, miért van ez így.
A Medvesalján különös szokás dívott még nem is olyan rég is. Alig házasodott össze az ifjú pár, máris elkezdte gyűjteni gyerekeinek a stafírungot. Hiszen már ők is a készbe mentek bele.
Eggyel tisztában kell lenni: ha mindent megszervezünk, akkor is lesz gubanc, amitől majd frászt kapunk. És ahogy az esküvőnk nem lesz tökéletes, a jövendő házaséletünk sem lesz csupa idill.
"És érezzék egy kézfogásról rólad,
hogy jót akarsz, és te is tiszta, jó vagy;
s egy tekintetük elhitesse véled:
– szép dologért élsz – és érdemes élned!"