A rúzs a mai formájában viszonylag új találmány. A francia Guerlain cég 1883-ban az amszterdami világkiállításon mutatta be „Erósz varázspálcáját”. Selyempapírba csomagolták, és mint luxuscikket, száz márkáért árulták. Tizennégy évvel később az amerikai Sears áruházláncban már fél dollárért meg lehetett kapni. Igazi világhódító útjukat csak az első világháború után kezdték meg a festett ajkak.

Aki szexisnek és magabiztosnak akar látszani, fesse a száját ragyogó cseresznyepirosra, vegyen fel egy fekete ruhát, és egyből jól fogja érezni ma gát. És a hatás sem marad el..

ruzsos-sorok-kezdo.jpg
(Kép forrása: hudabeauty.com)

Micsoda bűnök!

A XVIII. században minden angol nőt letartóztattak, akiről kiderült, hogy rúzst visel. Ezt ugyanis a férfiak megbabonázásának tekintették, aminek mi más lehetett volna a célja, mint a házasság. Az amerikai Kansasban 1915-ben még élt az a törvény, hogy veréssel büntetnek minden negyven négy évnél fiatalabb nőt, aki rúzst vagy púdert visel, mert ezzel „hamis benyomást” igyekszik magáról kialakítani.

Szavak nélkül

Sok mindent elárul rólunk – a hangulatunkról, a gondolatainkról – az, hogy milyen színű rúzst használunk.

  • Piros/narancs: bátornak és magabiztosnak mutat, boldoggá és optimistává tesz, de árulkodik a fokozódó étvágyról is (ami nem feltétlenül az ételekhez kötődik...).
  • Korall/barack: viselője szereti az izgalmakat, a kalandokat, keresi a kihívást.
  • Rózsaszín/pink: romantikus és születetten figyelmes alkatról árulkodik. Ezeknek az árnyalatoknak a viselete megnyugtató.
  • Barnák: gondoskodó, támogató természetet mutat, biztonságot és állandóságot jelez.
  • Lila/bordó: spirituális, kreatív lélek a viselője. Ezek a színek felélesztik a képzeletet, és megnyugtatják a lelket.

web-bannerek-instagram.jpg

Formáld át!

Nem mindenki elégedett ajkainak eredeti formájával, ám rúzsozással tökéletesíthetünk rajta.

  • Sarkukban lehajló ajkak: kontúrceruzával a külső sarkokban emeljük meg a száj vonalát.
  • Lelógó alsó ajkak: az alsó ajkon valamivel sötétebb színű rúzst használjunk, mert így a figyelmet a felső ajakra vonjuk. A felsőre tehetünk egy kevés szájfényt is.
  • A nagyobb ajkakért: a kontúrt az ajak eredeti vonalán kívül húzzuk meg; ha kicsinyíteni akarjuk, akkor pedig belül. Teltebbnek látszik az ajak, ha az alsó közepére szájfényt vagy aranyárnyalatot teszünk.
  • Kicsinyítés: a sötét árnyalatú rúzs kicsinyíti az ajkakat.
  • Nagyobbítás: a világos árnyalatok teltebbé teszik az ajkat, ahogy a fénylő rúzsok is.

Profi rúzsozás

Simítsuk át alapozóval a szánkat. Lehetőleg ne krémes, hanem folyékony állagút hasz náljunk. Kontúrceruzával rajzoljuk meg az ajkak körvonalát. A ceruza színe egyezzen meg a rúzséval, legfeljebb csak egy-két árnyalattal legyen sö tétebb. Vigyük fel a rúzst. Papírzsebkendővel itassuk le a felesleget. Tegyünk rá púdert. Ismét rúzsozzuk be. Ismét itassuk le. Végül újra rúzsozzuk be. Ez a módszer kissé hosszadalmas, de valóban tartós hatást érhetünk el vele.

Ezt megerősíthetjük, ha az első rúzsozáskor olajmentes rúzst használunk, amely minden következő réteget jól rögzít. Nem feltétlenül kell minden rúzsozáskor ugyanazt a színt használnunk, kedvünk szerint „felépíthetjük” a kívánt árnyalatot.

Játék a színekkel

  • A barnás tónusú bőrhöz a fahéjszínek állnak a legjobban. A barna árnyalatú rúzsok hatnak a legtermészetesebben.
  • Soha ne viseljünk olyan rúzst, amelytől a fogunk sárgásnak tűnik. És ne viseljünk csak azért színeket, mert éppen azok a divatosak. A sárgás fogak a rózsaszín, a szilva- és mályvaszínű rúzs mellett fehérebbnek tűnnek. Tartózkodjunk a barnáktól és a koralloktól.
  • Ugyanaz a rúzs nem feltétlenül azonos árnyalatú mindenkin. Ezért vásárlás előtt kenjük be vele a kézfejünket, s várjunk tíz percig, hogy lássuk a változást. Kihozza a rúzs eredeti színét, ha előtte aranytónusúval simítjuk át az ajkunkat.
Varga Klára
Kapcsolódó írásunk 
Cookies