A balatonfüredi Rózsalakba rég nem látott lakók érkeznek. A kalandvágyó, cserfes Szofi alig várja, hogy újra felfedezze a helyet, ahová nagyszülei emléke köti – és új barátokat szerezzen, köztük egy Jókai nevű írót... A város az Anna-bálra készülődik, a bál szépe majd A Balaton Jégszíve nevű gyönyörű ékszert viselheti. Ám különös események zavarják meg az előkészületeket: feltűnik a balatoni sellő, egy csendőr pedig mindent megtesz, hogy egy rejtélyes iránytű ne juthasson el jogos tulajdonosához…

A balatoni hangulat örök. A tó vén bölcsessége, ereje és különös kékje, a mögötte lebukó nap arany izzása évszázadok óta megihleti az embert. Kedvenc munkatársunkat, Király Anikót is elvarázsolta, hisz legelső regénye is ott játszódott. Most, 5 évvel – s 6 könyvvel! – később ismét visszatért a Balatonhoz. 

kiraly-aniko-balatoni-sello-kezdo.jpg
(© facebook.com/kiralyaniko.iro.grafikus)
 

Új regénye az idei budapesti könyvhétre érkezett, címe pedig: A balatoni sellő. A regény az 1870-es évek Balatonfüredére kalauzolja az olvasót, a gőzhajók, a lovaskocsik, a fürdőházak, a parton napernyők alatt pironkodó hölgyek és a gáláns urak világába...

Minden külön értesítés helyett: el kell még áruljuk a szerzőről, hogy mára tekintélyes rajongótábora van Magyarországon, könyveit pesti kiadója már előre leköti. Ideje, hogy mi is jobban megismerjük a világát!

A balatoni sellő a régi pöttyös és csíkos könyvek hangulatát idézi...

Miért olvassuk el A balatoni sellőtNem más, mint maga szerző, Anikó írta lenti kis ajánlónkat a könyvéről. Kinek ajánlja és miért? Lássuk!

Nem csupán a romantikus lelkületű olvasóknak ajánlom a könyvet – írja kedvenc munkatársunk –, tudniillik a történet bővelkedik kalandokban, humorban is. Egyben igazi időutazás, az oldalakról felsejlik a Balaton régi arca. Megelevenedik a régi képeslapok világa, Füred csodás villáinak és fürdőházainak lehetünk a vendégei.

kiraly-aniko-balatoni-sello-portre.jpg
Tudni kell, hogy a szerző, Király Anikó Feketenyéken él, de mikor a Balatonról ír, mindig kiköltözik a „nagy víz” mellé. (Anikóéknak ugyanis van egy kis balatoni „víkendházuk”.)

Ám nem csupán a helyszínek úgymond korhűek, a szereplők is: felbukkan például Jókai Mór, aki számtalan nyarat töltött feleségével, Laborfalvi Rózával festői balatonfüredi nyaralójukban. Sőt, éppen itt, a magyar tenger partján gyógyult ki légúti megbetegedéséből. Villája egyébként ma is látogatható, ott áll a jachtkikötő felett a sarkon: a házban szó szerint képet kapunk arról, hogyan élt egy – mai kifejezéssel „celebnek” számító – házaspár abban a korban Füreden, mit főzött a színésznő feleség, milyen volt a hitvesi ágyuk...

Nemzetünk egyik legnagyobb íróját (aki különben Komáromban született) különösen hálás feladat volt becsempészni a történetbe. Könyveit így kicsit leporolhattam, alakját pedig közelebb hozhattam ifjú olvasóimhoz. A történet főszereplője azonban nem ő – hisz lányregényről van szó –, hanem a Kassay lányok: a kötelességtudó és komoly Aliz, no meg a húga, a kalandra éhes, cserfes Szofi. Akik, bár testvérek, nem is különbözhetnének jobban egymástól. Általában külön utakon járnak, a végén mégis össze kell fogniuk, ha túl akarják élni 1874 nyarát.

kiraly-aniko-balatoni-sello-rozsalak.jpg
Íme, a füredi Rózsalak: rajzolta maga a szerző, Király Anikó. Itt játszódik ugyanis új regénye, amely egyszerre történelmi és fikciós mű, de leginkább egy nosztalgikus lányregény.

Alizra ugyanis nem kisebb feladat vár, mint hogy kihúzza családját az anyagi csődből, mégpedig kérője hathatós segítségével – mivelhogy a lány a füredi Anna-bálon szert tesz egy különösen gazdag kérőre. Noha az idősebb Kassay lány ránézésre kezes báránynak tűnik, szíve vad, titkon szabad életről ábrándozik, mikor is azt teheti, amit akar...

Hozzá képest a másik főszereplő, Szofi még gyerek: a vadóc huginak egyetlen célja van, mégpedig az, hogy kiderítse, valóban létezik-e a balatoni sellő. S hogy a rejtély végére járjon, bármeddig képes elmenni. Talán már ebből is látszik, hogy a két lány nem könnyű eset.

abalatonisello.jpg
Király Anikó könyve az Új Kedvencek sorozat legújabb tagja. A balatoni sellő az 1870-es évek Balatonfüredére kalauzolja az olvasót, a gőzhajók, a lovaskocsik, a fürdőházak, a szebbnél szebb nyaralók, villák, a parton napernyők alatt pironkodó hölgyek és a nekik udvarló, sétapálcákkal ballagó urak világába...

Mindeközben egy setesuta zeneszerző is felbukkan, aki egy különös iránytűt szeretne eljuttatni Balatonfüredre, közben kalandokba keveredik, sőt még az egyik kedvenc helyemre, a hortobágyi csárdába is betéved. Aztán ott van A Balaton Jégszíve nevű legendás ékszer, amely szintén fontos szerepet játszik a történetben... S bár zajlanak az események, a végén minden szál összefut, és kiderül, ki volt a jó, ki volt a gonosz.

Ennek a rejtélynek a megoldását azonban már az olvasókra bízom.

minden_reggel_ujno.sk.png

Király Anikó
Cookies