Ha megnézzük a téli utcaképet, bizony nem mindenki hord sapkát még a mínuszok ellenére sem. Ennek különféle okai lehetnek: tönkremegy a tökéletesen belőtt frizura, arról nem is beszélve, hogy ha a fejbőr megizzad a fejfedő alatt, a nyirkos felületen könnyen elszaporodhatnak az erjesztőgombák, és a korpásodás is megindulhat. Ezt senki sem szeretné.

A kellemetlenségek viszont egyáltalán nem jelentik azt, hogy a sapkánkat el kell süllyesztenünk a fiók mélyére. Nem érdemes hősködni, hiszen mindannyian jól tudjuk, mennyire egyszerű télen meghűlni. De hogyan tartsuk melegen a fejünket úgy, hogy közben ne essünk a fentebb említett problémák áldozatául? Továbbá mit tehetünk a hajunk egészségéért a téli hónapokban? Cikkünkben ehhez a témához szolgálunk pár jó tanáccsal.

hajtippek-telre-kezdo.jpg

Óvatosan a szoros sapkákkal!

A lazább darabokat válasszuk, és amikor fűtött helyiségbe lépünk, máris vegyük le a fejünkről. Ezzel a fejbőr levegőhöz jut, szellőzik, és nem fog átforrósodni.

Merinógyapjúval az elektromosság ellen

A haj elektromossággal telítődik a sapka anyagához való súrlódás következtében. Erre akkor figyelhetünk fel, amikor levetjük a sapkát, és a hajunk szanaszét áll. A statikus elektromosság főleg a műszálból készült sapkák viselésekor szokott megjelenni. A merinógyapjú viszont ellenáll a statikus elektromosságnak.

Több kondicionálót!

A kondicionáló selymes réteget képez a hajszálakon, ezáltal csökken a súrlódás.

Kipróbálhatjuk az otthon készített olívaolajos pakolást, amely szilárdítja és kisimítja a hajat, ráadásul regenerálja is a fejbőrt. Csak arra ügyeljünk, hogy az olajat alaposan mossuk ki a hajból.

Segítség, hullik a hajam!

Ne ijedjünk meg, ha a téli hónapokban több hajszál marad a fésűben. Ez természetes jelenség: hasonló ahhoz, amikor az állatok levedlik régi bundájukat. A természet úgy programozta a hajnövekedést, hogy nyáron több hajszál nő, mert védenie kell a fejbőrt a tüzes napsugaraktól.

A hajnövekedési ciklus az év során változik. Tavasszal és nyáron 50-100 hajszálunk hullik ki naponta, ősszel és télen ez a szám természetszerűen emelkedik. Ám tehetünk is ellene megfelelő táplálkozással és vitaminokkal – mind a kettő a mélyrétegekben táplálja a hajszálakat.

minden_reggel_ujno.sk_0.png

Télen őszülünk?

Egy másik probléma a színvesztés. A téli időszak (főleg az év végi hajtás) megviseli a hajszálakat, és ez megmutatkozik a haj színén is. Nem véletlenül szoktuk mondogatni, hogy télen megfakul a haj. A hajnak is jót tesz mindaz, ami a szervezetünknek: a fej masszírozása, a légzésgyakorlatok és a séta. Arról se feledkezzünk meg, hogy a fejbőr is abból él, amit megeszünk. Valószínűleg nem fogja díjazni, ha a nyári vitaminsalátákról áttérünk a mártással leöntött gombócokra és a túrós táskákra.

Ezért fogyasszunk továbbra is sok vitamindús ételt, friss gyümölcsöt és zöldséget, gondoljunk a fehérjékre és a nyomelemekre, amelyek leginkább a jó minőségű húsokban, a tojásban és a halfélékben találhatók meg.

A főnözés ártalmai

Aki minden nap mos hajat, az valószínűleg ki is fújja. Mindenki tudja, hogy a forró levegő nem használ a hajnak. Erre is van megoldás.

  1. Szerezzünk be olyan hajpermetet, amely véd a főn forró levegője ellen.
  2. A hajszárítók ma sokkal fejlettebbek, mint régen. Érdemes beszerezni egy olyan készüléket, amely felismeri, mennyire száraz a hajunk. Szükség szerint a gép maga csökkenti a hőt, ezáltal kevésbé szárítja ki a hajat. A legjobb szerintünk a Dyson Supersonic, de vannak a piacon olcsóbbak is, amelyekbe ugyanez a technológia van beépítve.
  3. Hetente egyszer tegyünk a hajunkra tápláló pakolást, és hagyjuk rajta legalább 20 percig. Közben elkészíthetjük a vacsorát vagy tévézhetünk. Ezzel a módszerrel időveszteség nélkül tehetünk szert egészségesebb és szebb hajkoronára, amely könnyebben elviseli a tél viszontagságait.
Varga Klára
Kapcsolódó írásunk 
Cookies