A fogyókúra a nőknek való? A férfiak sok előítélettel küzdenek, ami akár az életükbe kerülhet. Hisz ők előbb halnak meg, mint a nők. A külső nem olyan fontos a férfi számára; a legtöbben úgy tartják, hogy a fogyózás női tevékenység.
Miért van az, hogy a férfiak nem álldogálnak a tükör előtt? A férfi nem keresgél fogyókúrák után. A férfinak elnézik, ha kileng a mérleg nyelve, mert ő többet nyom a latban.
Harminc évvel ezelőtt, mikor a Nő újraindult, hosszú cikket írtunk arról, hogy a nő miért lesz anorexiás. Bezzeg a férfiak, ők nem küzdenek testképzavarral. S hogy ezek szerint a jelenség nemspecifikus, vagyis nemhez kötött.
Nyár idején mi, nők és anyák sok mindent el- és bekészítünk. Beleértve saját magunkat, vagyis a testünket. Miért szégyelljük mégis, ha nem vagyunk tökéletesek?
Nagyok az elvárások ezzel a parányi ruhadarabbal szemben: emelje ki, ami előnyös, és takarja el, amivel nem akarunk dicsekedni. Milyen fürdőruhát válasszunk?
Miért vívódunk egyre többen a tükör előtt, elégedetlenkedve? Miért változik a testünk? Kérdések, amelyekre Hoppál Bori (testtudatoktató, dúla) A női test csodái c. előadásain ugyanolyan sokan keresik a választ.
Aprólékos interjúvázlattal sétálok be a Komáromi Jókai Színház művészbejáróján. Molnár Xénia az ajtóban vár. Azonnal érzem: itt bizony el kell felejteni a papírformát. Az élet és Xénia vezetik a tollamat, megírják helyettem a riportot. Mert mint mondja: „Valaki szed magára, valaki ad magára, én mindkettőt.”