Manapság már az érdekli a nőket, hogy miből készül a termék, amit használnak, s hogy milyen hatással van a természeti környezetre. A feltüntetett összetevők között nem egyszerű kiigazodni.

green-cosmetics.jpg

A természetes összetevőkből készült krémek
használat közben másképpen viselkednek. A rózsakivonatos biokrémnek például kellemes az állaga, és finom az illata, de más, mint a megszokott arckrémek. Tovább tart, amíg beszívódik a bőrbe, és vékony filmréteget hagy maga után. Az eredmény viszont csodálatos: ragyogó, sima, friss arcbőr.
A nagy kozmetikai vállalatok az utóbbi öt évben termékváltáson mentek keresztül. A zöld hullám ezekbe a gyárakba is betört, mert észrevették, hogy ma már nem mindegy a nőknek, milyen krémeket kennek az arcukra. A mai biokrémek már nem ragacsosak, gyorsan felszívódnak, és nem hagynak zsíros lenyomatot a használat után.
A zöld hullám terjedése leginkább a világhálónak köszönhető. A színésznők, a modellek és a számtalan blogíró egymást túlszárnyalva posztolja szelfijeit „előtte” és „utána” felvételekkel.
A zöld hullám Ausztriából és Németországból érkezett el hozzánk: ott vannak a legnagyobb gyártók, és ott van a legnagyobb piaca a természetes kozmetikumoknak. Az áruházláncokban már-már több a bioélelmiszer, mint a nem bio. Az osztrák Bipa áruházlánc saját, Good márkájú biotermékeit árulja, a német DM Drogériákban az Alverde márka a leggyakoribb. A nálunk is elérhető Oriflame már több éve nagy sikereket arat az Eco Beauty termékekkel, a Douglas illatszerboltok a Naturals kozmetikumcsaláddal évente több mint 50%-os emelkedést tudnak kimutatni. Ezek a biokozmetikumok mindenki számára megfizethetőek. A Douglas egész Európában forgalmazza termékeit, ezért tud kedvező áron árusítani.

Régen a kozmetikumokkal kapcsolatban elsősorban az érdekelte a nőket, hogy milyen az illatuk. Ma mindenki áttanulmányozza a krémek, szemfestékek, rúzsok összetételét, akárcsak a boltban az élelmiszerekét. A mai biokrémek már nem ragacsosak. Az érzékeny bőrűeknek azonban még mindig nem ajánlottak, mert allergiát okozhatnak.

Minek az alapján válasszunk?
Ki ismeri ki magát a bio-, az organikus, a növényi kivonattal készült, a természetes jelzővel ellátott termékek között? Legegyszerűbben úgy tájékozódhatunk a kozmetikumok között, ha elolvassuk a csomagoláson feltüntetett nemzetközi bio minőségtanúsítványt. Leggyakrabban a „Nature” felirat tájékoztat erről. A Nature kozmetikumok szavatolják, hogy a vízen kívül legkevesebb 75% tisztán természetes növényi vagy állati összetevőt használnak a gyártás során. A német BDIH és a francia Ecocert logó ugyanerről tájékoztat. A logók hiánya azonban nem jelenti azt, hogy a kérdéses termék nem jó minőségű. A logó elnyerése ugyanis meglehetősen költséges folyamat, s ezt a kiadást nem minden gyártó engedheti meg magának. Sok márka ezért a dobozon feltüntetett adatokkal segít a vásárlónak az eligazodásban. A magyarázó szöveg is változott a múlttal szemben. Régen azt olvashattuk, mi mindent nem tartalmaz a termék, ami félrevezető lehet. Ma az Európai Unió ajánlására a gyártó nem használhatja az ismertetőben a „nem tartalmaz” vagy a „nélkül” kifejezéseket.

green-cosmetics001.jpg

Megkönnyítik a választást a dobozon feltüntetett számok is – ezt a megoldást alkalmazza például a Korres vagy az olasz Comfort Zone márka, mert megadják, hogy az érintett termék hány százaléknyi természetes anyagot tartalmaz.

web-bannerek-instagram.jpg

Új Nő csapata
Cookies