Ajándékot jó kapni és adni is. Azonban egyáltalán nem mindegy, milyen köntösbe öltöztetjük a gondosan kiválasztott meglepetést.

Egy szép szalag, némi ötletesség és rafinéria, s még a legegyszerűbb ajándéktárgy is élménnyé alakul. Most megmutatom pár trükkömet. Ez lesz az én ajándékom – Önöknek. Boldog karácsonyt!

csomagoljunk_egyutt_3.jpg

A karácsonyi ajándékok gyűjtögetését már novemberben megkezdem, s december közepéig már valamennyit beszerzem. A csomagolásnak advent utolsó vasárnapján jön el az ideje. Bár egyre szebb ajándéktáskák kaphatók, érdemes rászánni egy estét arra, hogy az ajándékokat mi magunk csomagoljuk be. Hiszen a mai nagy rohanásban az időnél nincs nagyobb ajándék! Egy saját készítésű vagy csomagolású ajándék nekem is nagyobb örömet okoz. Szeretek ilyet adni és kapni is.

Az ízléses csomagoláshoz még csak ötletesnek sem kell lenni. Elég leülni a számítógép elé, és a keresőbe beírni: ajándékok csomagolása.

Aztán már nincs is más dolgunk, mint hátrahuppanni, és kiválasztani a megfelelő opciót, majd azt „magunkra” szabni. Így találtam az egyszerű papírzacskó és a tortaalátét kombinációjára. Ez a párosítás egyszerű barna csomagolópapírral könyveknél vagy más, szögletes dobozú ajándékoknál is kitűnően működik. A zacskó díszíthető szalaggal, de az én nagy kedvencem a cérnacsipke. Különféle színekben meg szélességben kapható, és a legegyszerűbb csomagolóanyagnak is különleges bájt kölcsönöz.

Szeretem az ehető ajándékokat is. Szívesen ajándékozok házi készítésű tojáslikőrt, amit fél literes csatos üvegbe töltök. Ez már magában is jól mutat, hát még ha megtoldom egy kis jutaszalaggal és csipkével! Ha mézeskalácsot készítek, azt is üvegbe pakolom, és a díszítéshez is illatos mézest választok.

csomagoljunk_egyutt_4.jpg

Szívesen adok olyasmit, aminél már a csomagolás is ajándék.

Például egy szép kosarat (nem a vékony fülű fajtát, hanem a háztartási boltokban kínált textil-, rattan- vagy hasonló kosarat) megtöltök házi lekvárral, savanyúsággal, befőttel. A kosárba kerülhetnek bolti élelmiszerek vagy háztartási cikkek, de még könyvek is. A hangsúly a szépen adjusztált csomagoláson van.

csomagoljunk_egyutt_12.jpg

Az újrahasznosítás is nagy kedvenc: a WC-papír-guriga például hihetetlenül sokrétű alapanyag. Az interneten böngészve találtam rá az apró „dobozkára”, amely készülhet natúr kivitelben, akrilfestékkel befestve vagy egy szép csomagolópapírral bevonva.

Apróságok, ékszerek, kulcstartók, hajcsatok vagy például egy pendrive is tökéletesen elfér benne. Lehet díszíteni csipkével, fűszerekkel, de rákerülhet vintage ajándékként akár a nagymama brossa is.

csomagoljunk_egyutt_6.jpg

Az organza és a tüll is a kedvenc alapanyagaim közé tartozik. Manapság minden színben könnyedén beszerezhető a hobbiboltokban, ám a méteráruüzletben még olcsóbban mérik. Ha tehetem, szalagokból, csipkéből is itt vásárolok be.

Organzával a nagyobb ajándékokat érdemes díszíteni: a 15 cm szélesből már szép masni köthető. Férfiembereknek gyakran ajándékozunk üveget. Én ezt sem szívesen rejtem papírtáskába: kb. egy méternyi organzával körbetekerem az üveget, pár ragasztócseppel rögzítem, és kész is a sármos ajándék.

hirlevel_web_banner_2.jpg

Pedagógusként az iskolába is igyekszem bevinni az ünnepvárás varázsát: a napköziben papírzacskókból készítem az adventi naptárt. A zacskókba „ajándékfoglalkozást” rejtek: közös karácsonyi meseolvasást, kifestőket.

Gyakran készítünk együtt ajándékokat a gyerekekkel: díszeket, aszalt gyümölcsökből egészséges szaloncukrot, illatos forró csokit vagy épp egy finom teát, díszítünk mézeskalácsot. A zacskókat egyszerű facsipesszel csíptetem rá a jutamadzagra. A csipeszeket is feldíszítem.

csomagoljunk_egyutt_8.jpg

Muffinpapírból vagy csészealátétekből karácsonyfát, angyalkát hajtogatok. A muffinpapírt először félbe, majd háromba hajtom, a csipkés szélű csészealátétet szintén félbe, majd a keletkezett félholdat újra a felébe, és egy ragasztópisztollyal felragasztom a csipeszekre. (Kedvelem ezt a szerszámot: nagyon meg tudja könnyíteni a „kreatívkodást”.

Azonban vigyázni kell vele, mert a felolvasztott ragasztó forró, könnyen megégeti a kezünket. Ha gyermekeinkkel fogunk bele az alkotásba, a ragasztás mindig a felnőtt dolga legyen!) Kedvem szerint díszítem még őket masnikkal, csillagánizzsal, fahéjjal, de akár tobozzal is. Az így felturbózott csipeszek extramód alkalmasak a becsomagolt ajándékok díszítésére.

Az interneten sok más, hasonlóan egyszerű ötletet találni. Guglizzanak csak bátran! Most, hogy már minden titkomat kifecsegtem, én is újabb kutakodásba kezdek!

A gurigát akrilfestékkel lefestem.

csomagoljunk_egyutt_9.jpg

Száradás után a henger végeit behajtom. Egyszerű nyomó mozdulattal lenyomom az egyik szélét...

csomagoljunk_egyutt_2.jpg

... majd a másikat is, úgy, hogy a két behajtott fülecske fedje egymást.

csomagoljunk_egyutt_13.jpg

Az elkészült dobozkát kedvem szerint csipkével vagy madzaggal díszítem.

csomagoljunk_egyutt_15.jpg

csomagoljunk_egyutt_5.jpg

L. Horváth Katalin
Kapcsolódó írásunk 
Cookies