A két Komárom vállalkozói fogtak össze (Tóth Márta vezetésével) a Csillagerőddel, hogy egy rendhagyóan elegáns eseményt rendezzenek a történelmi falak között: volt itt divatbemutató, csokoládékóstoló, festménymustra, minden, mi a pallérozott szemnek ingere.
A kellemet és szellemet zászlójára tűző bemutatkozást látványos táncshow nyitotta meg. A dinamikus koreográfia remekül ellenpontozta a kiállított szobrok időtlen nyugalmát. (Fotók: Dömötör Ede)
A Zsidek Enikő által életre hívott Zennie divatüzlet szépséges ruháit A Felvidék Arca szépségverseny döntősei mutatták be, akik grandiózus díszletek között vonultak.
A Csillagerőd menedzsere, Morvay Nelli és a Zennie divatüzlet tulajdonosa, Zsidek Enikő.
A ruhák finom anyagukkal, modern szabásvonalukkal, klasszikus eleganciájukkal minden nézőt elbűvöltek. (Nem véletlenül: Enikő személyesen látogatja Európa divatházait, ismeri és követi vásárlói igényeit.) A modellek sminkjét és frizuráját az Orchidea Szépségszalon biztosította.
A rendezvény túlmutatott a divaton – valódi, minden érzékszervre ható élményt kínált.
A Csillagerődben vagyunk, egy csodás múzeumban Dél-Komáromban, ahol káprázik a szemünk, hisz láthatjuk itt a híres milói Vénuszt és Dávid szobrát, de a firenzei „Paradicsomkaput” is (csak épp másolatban). A történet a századfordulón kezdődött, mikor a Magyar Nemzeti Múzeum akkori igazgatója háromszáz gipszmásolatot vásárolt egy olasz szobrásztól.
Akkoriban ez divat volt, hisz nem volt még turizmus, az eredeti szobrokat kevesen tudták csak megnézni.
A harmincas évekre aztán hozzánk is begyűrűzött a szemlélet, hogy a másolatoknak nincs művészettörténeti értékük. Ettől kezdve a kópiákra hányatott sors várt. Szerencsére nemrégiben a magyar kormány lépett. A szobrokat restaurálni kezdték, a Csillagerődöt pedig átépítették: azóta ez ad helyet az alkotásoknak.
A vendégek a Paulus Borház pezsgőit, a ZAX csokoládéműhely remekeit kóstolhatták...
...miközben szemük M. Horváth Anna festőművész, Szijjné Pál Szilvia ötvös, Hajabács Sára virágkötő munkáiban gyönyörködhetett.
Az esemény megálmodói, Tóth Márta és Morvay Nelli fontosnak tartják a helyi művészek és a helyi szolgáltatások bemutatását.
–skrovan–