Igazi nőcis kiállításmegnyitóra kaptam meghívást. Az egyedi ékszer, a szép ruha és táska minden nőt elvarázsol. A legeredetibb része a megnyitónak talán mégis az volt, hogy nemcsak az asztalokon és a próbababákon voltak láthatók ezek a remekművek, de a legtöbb látogató hölgy nyakán, fülében is ott villant a szebbnél szebb csecsebecse.
Majdnem mindenki szereti a vonatokat és az indóházakat. Már csak néhány magasságmérő és kilométerkő jelzi, hogy bizony Somorja városának is volt vasútja. Kísérőnk, Méry Erzsébet helytörténész mutatja nekünk a pomléi parkerdőben a nyomát.
Mit jelent a Pomlé a somorjaiaknak? Ezek a fák még látták a régi szerelmes csókokat, törzsükben ott dobog a ligeti nagy táncolások szívöröme. A varázslatos parkerdőnek a története varázslatos.
Úgy tetszik, hogy Somorja a legvirágosabb városunk. Nem véletlen, hogy tavaly még Magyarországon is díjat kapott: Somorja lett az év határon túli virágos települése.
Bizonyára sokan találkoznak régi téglákkal a bontások során. Van címeres tégla, monogramos tégla, évszámos, és mindegyik szép – a sárga és a vörös árnyalataiban pompáznak. Titokzatosak is, mert titkos történetekről mesélnek, hisz valamikor valamelyik falban tanúi voltak régi életeknek.
"Az ünnep szentsége felvizeződik, ha nem vigyázunk. Meg kell tanulnunk a karácsonyt, ha annyi mást elvesztettünk is az évek sodrában, tündököljön ez az ünnep a régi fényben, bármennyi kétely is támadt ránk útközben."