A magyarok ősei is lovakon érkeztek a Kárpát-medencébe, és portyázásaik során a lovak hátán hódították meg egész Európát. Néhány legendás lovat gyűjtöttünk össze olvasóinknak!
A karácsonyi ünnepkörhöz is számos történet és anekdota kapcsolódik, köztük a legismertebb (és legaktuálisabb) az, amikor 1914 karácsonyán a nyugati fronton a szembenálló felek az ünnep apropóján előmásztak a lövészárkokból, hogy együtt ünnepeljenek.
Pár napja Pozsonyban ismét felelevenítették a régi magyar királyi koronázásokat... Tudnivaló, hogy a fővárosban tíz Habsburg királyt, hét királynét és egy...
Az Ópusztaszer név, bármilyen veretesen hangozzék is, mindössze 1974-től ismeretes. Ha legenda, ha nem, szép hinni benne, hogy ezen a helyen, a történelmi Magyarország kellős közepén gyűlésezett Árpád vezér hű embereivel.
Kis kirándulásra hívjuk Önöket, mégpedig a dél-komáromi Csillagerődbe. Komáromban a Csillagerődöt könnyű megtalálni, mert karnyújtásnyira van a város közepétől.
Komárom történelme nem csak lenyűgöző, de szomorú is, hiszen a város északi és déli részét egy tollvonással, erőszakosan kettéválasztották. Nem is egyszer.
Ő a leghíresebb bajor hercegnő! Láttuk már bájos mesefiguraként Disney-hercegnőkre hajazó kalandokba keveredve. Romy Schneider alakításában elragadó, életvidám, ugyanakkor felelősségteljes nő. De milyen lehetett valójában a leghíresebb bajor hercegnő, Sisi?
Gondolná az ember, hogy az első fallosz formájú dildó még szinte a kőkorból származik? Régen mit értettek vibrátoros kúrán, és melyek ma a legnépszerűbb vibrátorok?
Komárom városában talán nincs olyan ember, aki ne ismerné őt. Hiszen évtizedeken át kilincselt a hivatalokban, minisztériumokkal vitázott és harcolt azért, hogy megmentse az utókornak a komáromi várat. Ismerjük meg Gráfel Lajos műemlékvédőt!