Kis kirándulásra hívjuk Önöket, mégpedig a dél-komáromi Csillagerődbe. Komáromban a Csillagerődöt könnyű megtalálni, mert karnyújtásnyira van a város közepétől.
Komárom történelme nem csak lenyűgöző, de szomorú is, hiszen a város északi és déli részét egy tollvonással, erőszakosan kettéválasztották. Nem is egyszer.
Ő a leghíresebb bajor hercegnő! Láttuk már bájos mesefiguraként Disney-hercegnőkre hajazó kalandokba keveredve. Romy Schneider alakításában elragadó, életvidám, ugyanakkor felelősségteljes nő. De milyen lehetett valójában a leghíresebb bajor hercegnő, Sisi?
Gondolná az ember, hogy az első fallosz formájú dildó még szinte a kőkorból származik? Régen mit értettek vibrátoros kúrán, és melyek ma a legnépszerűbb vibrátorok?
Komárom városában talán nincs olyan ember, aki ne ismerné őt. Hiszen évtizedeken át kilincselt a hivatalokban, minisztériumokkal vitázott és harcolt azért, hogy megmentse az utókornak a komáromi várat. Ismerjük meg Gráfel Lajos műemlékvédőt!
Komáromban talán nincs olyan ember, aki ne ismerné őt, hiszen évtizedeken át kilincselt a hivatalokban, hogy megmentse az utókornak a város leszebb épületeit. Ismerjük meg Gráfel Lajos műemlékvédőt!
Az emberben ősidőktől fogva ott a vágy, hogy idegen helyeket fedezzen fel. Ahogy mi is örömmel és lelkesen csomagolunk, és csodálattal szemléljük a távoli városok palotáit, úgy jönnek évente egyre többen megnézni a komáromi várat.
1918-ban a húsvétvasárnap március utolsó napjára esett. Húsvét volt, és az otthon maradottak virágvasárnapi barkaágról és hímes tojásról álmodtak. Csak éppen Magyarországon megint betiltották a húsvéti tojás festését, immár harmadszor.
Olvasóink kérték, hogy mutassunk be olyan embereket, akik olyan dolgokat csinálnak, amelyek reményt adhatnak ebben a nehéz helyzetben. Mert nem csupán ételre, italra, orvosságra van szükségünk – szépségre is. Íme!