Miközben kongatjuk a vészharangot, hogy eltűnőben vannak a férfiak, rendre előkerül a toxikus maszkulinitás témája. Sőt, vannak olyan nők (de férfiak is), akik magát a férfiasságot akarják felszámolni.

Ma sokan toxikusnak, vagyis mérgezőnek neveznek minden férfias tulajdonságot (nem csak a durvaságot), s le akarják törölni a térképről a férfit, hogy még írmagja se maradjon. Don’t you know that you are toxic? – tette fel a kérdést a kétezres évek elején Britney Spears. Tudod, hogy te egy toxikus pali vagy?

toxikus-ferfiassag-kezdo.jpg

Butaság lenne lemondani arról a sok munkáról és kreativitásról, amelyet a népesség másik fele adhat a világnak. Vagyis a nők. Ezért volt hiba a nőt bezárni a konyhába és a gyerekszobába. Mert a nő nem csak arra való, hogy főzzön, gondoskodjon és gyereket szüljön. Nem igaz, hogy csak azt tudja: hanem ő azt is tudja.

Kutyák a nők! – Kicsoda Andrew Tate?

Tate Amerikában született, fekete apától és fehér anyától. Apja tiszt volt és jó sakkozó, először Tate is versenyszerűen sakkozott, majd bokszolni kezdett, utána bekerült a brit Big Brother valóságshowba.

Innentől tudatosan építette botrányhősi karrierjét, a metoo-botrányok idején például kijelentette, hogy a szexuális erőszakot elszenvedő nők provokálták a férfiakat, majd kifejtette, hogy a nőknek otthon a helyük, és nem tudnak vezetni.

Emellett tanácsokat osztogatott arról, hogyan lehet meggazdagodni.

Vagyis szembemegy a mai áramlattal, ami a nőket egyenjogúságba helyezné – s a nőket lekicsinylő és alázó magatartásával sok csalódott férfit és fiatal fiút meg tud szólítani, akikben bizonytalanság van. Egy biztos: Tate mára véleményvezér influenszerré vált.

toxikus-ferfiassag-andrew-tate.jpg
Andrew Tate

A Meta és a TikTok törölte Tate profiljait, miután az kutyákhoz hasonlította a nőket, akik felett uralkodni kell, s akiknek otthon a helyük. A férfi hűséges követői azonban különböző álprofilok alatt visszatöltötték mentoruk tartalmait, így ezek ismét elérhetőek.

minden_reggel_ujno.sk.png

–nagyvendégi–
Cookies