Nemrég jelent meg Jantek Gyöngyvér Pisztrángok, szevasztok! című könyve. A pornográf tartalmak, az internetes zaklatás, a nemet mondás mellett a közösségi média torzító hatása és a függőségek is helyet kaptak a könyvben. Minden felelős szülőnek ajánljuk.
A serdülőkor nemcsak a tiniknek nehéz, de megterhelő a szülők számára is. Hogyan kezeljük a hangulatingadozásokat, a második dackorszakot, az elkülönülési hajlamot? Miről ismerjük fel, hogy mi tartozik a megszokott kamaszkori megnyilvánulások közé, és mikor kell szakmai segítséget kérni?
Vannak szülők, akik csakúgy, mint saját napjaikat, még gyermekeik szünidejét is szigorúan megtervezik, megint mások hagyják, hadd tegye a gyerkőc, amit akar. A szünidő kellemes eltöltéséről egy pszichológust kérdeztünk.
A hatalmas ingeráradat növeli a generációk közti szakadékot. Hogyan neveljünk, hogy jól neveljük? A kérdésre Benko Emőke pedagógussal és coachcsal keressük a választ.
Zsong az osztály, gyülekeznek a felnőtt diákok. Szép hivatásra vállalkoznak, hiszen gyerekekkel foglalkozni – minden nehézség ellenére – hálás feladat. Jól tudja ezt Szabó Edit, a szenci Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola tanára...
Egyre nagyobb a szakadék a gazdag és a szegényebb rétegek között, azaz azok között, akik mindent megvehetnek, illetve azon szülők között, akik szinte semmit sem vehetnek meg a gyerekeiknek. Másrészt az igények is változtak: a mai gyerekek többet akarnak.
Miért kényszeríti olykor az igazságszolgáltatás arra az anyát, hogy láthatásra engedje gyermekét a bántalmazó férjhez, apához? Mit okoz ez egy gyermeki lélekben?
Sokan „szegény otthontalan”-nak nevezik azokat a gyerekeket, akiknek a szülei ugyan elváltak, de közös szülői felügyeletet gyakorolnak. A közös felügyelet azonban jól is működhet, ha a szülők meg tudnak egyezni a szabályokban.