Abortusz. Nem beszélünk róla. Vagy alig. A nők azért, mert úgy érzik, bűnösnek tartják majd őket, ha bevallják, hogy már volt abortuszuk. Mások meg általában csak azért beszélnek róla, hogy stigmatizálják a nőt, aki aláveti magát a műtétnek.
Két barátnőm elvesztette a héthónapos babáját. Akkor szembesültem vele, hogy a halott babákat is világra kell hozni... Írásunkban a nők kérdéseit tesszük nagyító alá.
A vérlemezkák fontos szerepet játszanak a vérzés megállításában: éppen ezért terhesség idején különösen oda kell figyelni arra, hogy megfelelő mennyiségben legyenek jelen a szervezetben!
Bár a Covid-helyzet kellős közepén voltunk, várandósságom most is eseménytelenül indult... Az aggodalmaskodás nem jellemző rám. A rossz tapasztalatok azonban megtanítottak, hogy nem árt résen lenni.
A nők egyre későbbi életkorban vállalnak gyermeket. A modern orvostudománynak köszönhetően genetikai tesztek és szűrővizsgálatok egész sora áll a várandós nők rendelkezésére. Mégis, azok a magzati genetikai vizsgálatok, melyeken a kismama részt vesz, az esetek többségében tévesek.
Se szeri, se száma azoknak a női problémáknak, melyekről nem szívesen beszélünk. A nemi herpesz is ilyen. Pedig minden nő életében legalább egyszer átesik egy szexuális úton terjedő betegségen. Mi újság a herpeszekkel?
Miután kiderül, hogy jön a baba, az apa bepánikol, és nyúlcipőt húz. Vagy éppen szeretőt talál magának. Felfoghatatlan, de igaz. Egyedül maradunk a gyerekkel. Riportunkban anyák vallanak nekünk arról, hogyan birkóztak meg a terhesség alatt őket ért legnagyobb traumával.
Elképzelésünk sincs arról, mi lesz holnap vagy egy hónap múlva. Ez a legborzasztóbb érzés. Egy nagy üres buborék a jövő, amiben csak egy fényes pont világít: egy hónap múlva szülni fogok...
"… abban a pillanatban, amint valakit elítéltél, valójában magadat ítélted el. Ha bántasz
valakit, magadat bántod, senki mást…Gondolj csak a szeretetre… Kinek szeretsz, amikor
szeretsz? Másnak, vagy magadnak?"