Szarka Zsuzsanna a legnőiesebb szakmát űzi: divatot tervez. Nem csupán a nádszegi általános iskola igazgatónője, hanem a Szalag-Zsinór Design megalkotója is,...
Az Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes tagjai elköteleződtek a locsolás mellett. Mint mondják, fontos, hogy a lányaik év közben ne hervadozzanak, bírják a fellépéseket és az igényes táncpróbákat!
Az új év kezdete a célkitűzések és az elhatározások időszaka. Nézzük meg, milyen újévi szokások jellemzőek nálunk, s milyen érdekes hagyományok lelhetők fel a világ más tájain!
Elsőként az amerikai filmekben láttuk ezt a piros-fehér csíkos, sétapálcára emlékeztető botot. Hogyan vált a karácsony egyik jelképévé? Honnan ered? És miért lett ennyire népszerű?
„Végre beköszöntött a december. Az én hónapom! Diós és mákos kalács illata lebeg a konyha felől. Ebből tudom, már nincs messze a karácsony” – réved vissza gyerekkorába Hubay Éva, a szentendrei Karácsonyi Múzeum megálmodója és tulajdonosa.
Érdekesmód Sisinek Ausztriában nem volt akkora kultusza, mint nálunk. Népszerű volt a szépsége miatt, de mégis népszerűtlen, mert vonakodott ellátni udvari kötelességeit. Ennek ellenére az osztrákok később beemelték országimázsuk elemei közé.
Hogy miért szeretjük a zserbót? Talán a ropogós dió miatt. Vagy az aranylón fénylő baracklekvár csábít el bennünket? Az ínyencség hagyományos változatát Presinszky Király Ágnes magyar–történelem szakos tanárnő készítette el nekünk.
A történelmi Nógrád megyéhez a jó palóc, vagyis Mikszáth Kálmán által lefestett vidékek tartoznak, Gömör pedig a vadabb szépségek földje – itt él Ladóczki Vilmos is.
"Amikor a boldogság egyik ajtaja bezárul, egy másik kinyílik.
De gyakran oly sokáig tekintünk vissza a zárt ajtóra, hogy
nem vesszük észre, amelyik megnyílt előttünk."