Hogy miért szeretjük a zserbót? Talán a ropogós dió miatt. Vagy az aranylón fénylő baracklekvár csábít el bennünket? Az ínyencség hagyományos változatát Presinszky Király Ágnes magyar–történelem szakos tanárnő készítette el nekünk.
A történelmi Nógrád megyéhez a jó palóc, vagyis Mikszáth Kálmán által lefestett vidékek tartoznak, Gömör pedig a vadabb szépségek földje – itt él Ladóczki Vilmos is.
A karácsony – Jézus Krisztus születésének ünnepeként – a keresztény világ egyik legfontosabb eseménye. A szeretet ünnepének legismertebb jelképe, a karácsonyfa, érdekes módon azonban mégsem keresztény múlttal rendelkezik.
Régen a keresztény embereknek a húsvét volt a legnagyobb ünnepük, hisz Jézus feltámadott. Locsolkodjunk, keressük a harsogó zöldben megújuló élet jelképét, a tojást.
Komárom városában talán nincs olyan ember, aki ne ismerné őt. Hiszen évtizedeken át kilincselt a hivatalokban, minisztériumokkal vitázott és harcolt azért, hogy megmentse az utókornak a komáromi várat. Ismerjük meg Gráfel Lajos műemlékvédőt!
Olaszországban húsvétkor sok minden másként zajlik. Másféle ételek kerülnek az asztalra, Isten bárányától egészen a sült galambig, ami persze ott sem repül senkinek a szájába. Vagyis inkább egy fehér galamb röpül a robbantós szekérre...
Húsvét olasz módra! Olaszországban sok minden másként zajlik ilyentájt, mint nálunk. Egy biztos: nem engedik, hogy megkopjon az ünnep fénye. Ezért minden húsvétkor fényesítenek rajta kicsit.