Hogyan történhet meg még ma is, hogy egy nő ugyanabban a munkakörben kevesebb fizetéshez jut? Miért találunk olyan kevés nőt a vezetői pozíciókban? A minket érintő negatív sztereotípiákért mi magunk, nők is felelősek lennénk?
A női agy arról híres, hogy több dologra képes figyelni egyszerre: ellenőrizzük e-mailjeinket, és írjuk a válaszokat és telefonálunk. A férfiak csak titkon irigyelhetik ezt a tulajdonságunkat.
A vírus megmutatta, hogy nincs biztos munka – s minden, ami kiszámíthatónak tűnt, az egyáltalán nem stabil. Azokra a szakmákra volt a legnagyobb szükség, amelyek a biztonságos időkben nem voltak előtérben. Mit is jelent számunkra a munkánk?
Miért minősítjük egymás munkáját anélkül, hogy ismernénk annak összes vetületét? Miért szólunk le szakmákat anélkül, hogy tisztában volnánk azok dinamikájával és rejtett kihívásaival?
Az emberek különféle technikát vetnek be annak érdekében, hogy megszabaduljanak a munkától. Az egyik kifogásokat keres, a másik totojázik, a harmadik lóg … A negyedik meg szőke nő.
A takarítónőnktől hallottam először, hogy ő pihenni jár a munkahelyére. Mert otthon bolondokháza van, egymás idegeire mennek, s a munkában nyugszik meg. Akkor hogy is van ez? Merre honol az édes otthon nagybetűs nyugalma?
Ismerős érzés az, amikor délután 4-kor azért imádkozol csendben, hogy legyen már este 9, és egy kicsit szusszanhass? Előfordult már, hogy semmilyen játék nem...
Én most tanulom azt, hogy miként súlyozzak a social media munkám feladatai és a saját álmaim megvalósítása között. Van azonban néhány dolog, amit már sikeresen beépítettem a mindennapjaimba, és amik segítik a hatékonyságot.