A Társulat című tehetségkutató verseny célja az István, a király jubileumi előadás szereplőinek összeválogatása. Ami számunkra fontos: a legjobb nyolc férfi között ott versenyzik két felvidéki fiatal, a gútai Vadkerti Imre és a nagyszarvai, jelenleg Budapesten élő Derzsi György is.
Az ősbemutó a Komáromi Jókai Színház Vasmacska Stúdiójában volt Lévay Adina rendezésében. S hogy miről szól a darab? Rólunk: nőkről, anyákról, nagyanyákról, leányokról – és érzelmi konfliktusainkról.
Fiatalok és idősek számára már örökre ő marad Otrokóczy Rozália, Cecey Éva és Szentirmay Katinka. Meg a Tóték Ágikája. Venczel Vera színésznővel beszélgettünk.
60 éves Pőthe István színművész. Ilyen kerek jubileum alkalmával valószínűleg mindenki megpróbál kicsit elgondolkodni az élete fölött, számot adni eddigi örömeiről és bánatairól.
A színpad az otthona, még akkor is, ha a valódi otthon érzését még mindig keresi. Germán Zille, a Kassáról Komáromba szerződött színésznő őszintén mesél pályaválasztásról, belső vívódásokról, nőiességről és arról, miért nem tud félvállról venni sem szerepet, sem életet.
A Komáromi Jókai Színház ezúttal zenés bábjátékkal kedveskedik a kicsiknek, sőt nemcsak a kicsiknek, hanem a felnőtteknek is. Merthogy ez a mese igazi családi program lehet: az előadás a gyerekeket biztosan leköti, mi pedig jól fogunk szórakozni.
"Az ünnep szentsége felvizeződik, ha nem vigyázunk. Meg kell tanulnunk a karácsonyt, ha annyi mást elvesztettünk is az évek sodrában, tündököljön ez az ünnep a régi fényben, bármennyi kétely is támadt ránk útközben."