Már az óvodában is arra tanítanak bennünket, hogy csak párban lehetünk boldogok. Házasságban kell élni ahhoz, hogy boldogok lehessünk? És mi van a férfiakkal? Rájuk ugyanez nem vonatkozik?
Kálmánnak a gyárban dolgozó lányokról nincs jó véleménye. „Mind egyformák” – gondolja. Ő másmilyen barátnőre vágyik. Olyanra, akivel okos dolgokról lehet beszélgetni... Olvassák sok szeretettel Kunyik Szilvia novelláját.
Barátaim már mosolyognak rajtam, amikor menetrendszerűen minden télen előhozakodom a kedvenc témámmal, mégpedig azzal, hogy én bizony nyugdíjaskoromban...
Itt az ősz, s vele jönnek a borús, nyirkos napok, amelyektől a lelkünk is nyirkos – és messze tűnik a boldogság. Jó hír a rosszban, hogy a boldogság programozását meg lehet tanulni.
Ma mindenki a boldog tanyasi tyúkokról beszél, akik igazi sárga tojást adnak. Vajon milyen a boldogan kapirgáló tyúk, hogyan néz ki a tojása és a húsa?
Nagyanyám szokta mondogatni, hogy egyszer majd én is férjhez megyek, aztán elkezdődhet az életem. Mert a nő boldogsága attól függ, hogy férje van meg gyereke. Ezek szerint magamban nem is lehetek boldog...
A mai nő azt tesz, amit akar. Akkor sem történik semmi, ha nincs hozzá kedve, hiszen a mai csajokat semmire sem lehet kényszeríteni. Ezt mondják a feministák az interneten, a barátnők a kávé mellett. Csakhogy hány boldog házasság van ma?
„Minden ember boldog akar lenni” – állítja egy régi sláger. És igaza van. Aki nem boldog, mindent elkövet, hogy az legyen. De hogyan? Van recept a boldogságra?