Nyugaton és Magyarországon a bíróságok mellett mediátorok működnek, akik válás esetén segítik békésen, szelíden elrendezni a konfliktusokat. A módszerről Mészáros Krisztinával beszélgettünk.
Azt mondják, egy önbizalom-hiányos gyermekből önbizalom-hiányos felnőtt lesz. Mindig így van ez? – kérdezzük a szakembertől. Hogyan kerülhetjük el a papírformát, s van-e olyan, hogy mi leszünk a kivételek?
Kevesen tudják, hogy a mai pszichoterapeuták hipnózissal is tudnak gyógyítani. A témáról egy elismert pszichoterapeutát, L. Stipkovits Erikát kérdeztük, aki több neves könyv szerzője.
Hogyan hat felmenőink szenvedése a mi életünkre? Traumáinkról és transzgenerációs örökségünkről Tóth Erzsébet Fanni pszichológus-traumakutatóval beszélgettünk.
Egyre többet hallani arról, milyen fontos a gyermek számára a biztonság. A válással éppen az a bizalom rendülhet meg a gyerekben, hogy biztonságban van.
– Ne haragudj – nézek Szilvire vörösre duzzadt szemekkel, majd egy újabb csomag papír zsebkendőért nyúlok. – Ne viccelj, hisz ezért vagyok. Most pedig próbáld meg leírni, mi a legnagyobb célod! – Hogy túlélő üzemmódból végre élőbe kapcsoljak... – vésem a papírra.
Miért fordulunk egyre inkább a jósokhoz? Oka lehet a csalódás a modern világban, hiszen mára bebizonyosodott, hogy a modern tudomány nem vált meg bennünket. Megtörténik velünk a rossz – és számtalan olyan dolog van, amire nincs magyarázat.
Kádár Szilvia Ekecsen működik kineziológusként. „Problémád van? Menj el a Szilvihez” – mondogatják már-már szállóigeszerűen a környékbeliek, ő pedig lámpásként vezeti a hozzá fordulókat.
A jósnőknek, a mágiának, az ezotériának – mindegy, hogyan hívják – ismét felvirradt a napja. Robotkorszak ide vagy oda, ma ismét mindenki a hipnózisban vagy a kristálygömbben hisz.
Nőkkel való munkám során sokszor szembesülök azzal, hogy zömük számára még a szeretetnél is fontosabb a biztonság, amit a párjuk mellett megélhetnek. Gyakran csak azért rekednek meg egy kapcsolatban, mert legalább van, aki segítsen.