Szendi Gábor magyar pszichológus. Klinikai szakpszichológusként szorongásos-depresszív betegeket kezel. Emellett a funkcionális meddőségben szenvedők pszichoterápiájával foglalkozik.
A depresszió a leggyakoribb lelki betegség. Létezik, amióta világ a világ, csak sokáig nem ismerték fel. Egy olvasói levél kapcsán dr. Strédl Terézia pszichológust kérdeztük véleményéről.
Halász Rita író, művészettörténész Mély levegő című regényében feltárja előttünk egy harmincas pár kapcsolatának alakulását és válságát, bemutatja a verbális és fizikai bántalmazás mibenlétét és azt, hogyan sebezhetnek meg bennünket a szavak.
Leért melankóliájának a mélypontjára, ahonnan nincs tovább? Milyen problémás élethelyzet kényszeríthet egy öngyilkost, hogy a „megoldásnak” ezt a tragikus, végzetes formáját válassza?
Kedélyünk hullámzik, lassacskán elhatalmasodik rajtunk a rosszkedv. Apránként bealkonyodik körülöttünk, és ránk borulhat lelkünk sötét éjszakája – a depresszió.
A mai nők már inkább a Szex és New York lányai, és nem Született feleségek. Már nem a férjet és a családot akarják szolgálni elsősorban, és nem akarják magukat alárendelni. Saját vágyaik szerint akarnak élni, maguk akarják meghatározni (és megtalálni) a helyüket az életben.
Tisztán emlékszem az ünnepeinkre. Szépségüket, emelkedettségüket az elmúlt évtizedek sem tudták elhalványítani. Húsvét van, a keresztény világ legnagyobb ünnepe.
A koronavírus-járvány miatti bezártság pszichés következményének tartják az úgynevezett barlang-szindrómát. Sokakat érintő probléma, amelynek lényege, hogy a korlátozások feloldása után nem rajzunk ki a világba, hanem ugyanúgy otthon maradunk, mint eddig. Félünk a világtól, félünk magunktól, félünk a másik embertől.
"Szép Tündérország támad föl szívemben, ilyenkor decemberben. A szeretetnek csillagára nézek, megszáll egy titkos, gyönyörű igézet, ilyenkor decemberben."