Miért lenne fontos, hogy minél többet tudjunk a hormonjaink működéséről? Miként befolyásolják a női hormonok az agyunk tevékenységét és fordítva? Többek közt erről kérdeztük dr. Katona Renáta szülész-nőgyógyászt.
Miért lenne fontos, hogy minél többet tudjunk a saját hormonjaink működéséről? Milyen hatással vannak a nőkre valójában a hormonok? Miként befolyásolják a női hormonok az agy tevékenységét? Ezekről a témákról kérdeztük dr. Katona Renáta szülész-nőgyógyászt.
Testünk tanulmányozása élethosszig tartó folyamat, mégis elengedhetetlen ahhoz, hogy megértsük a működésünke. Milyen vegyületek szabályozzák a női testet, s miért őrjít meg néha bennünket ez a hormontánc? Ismételjük át együtt az alapvetéseket!
Külsőnk és közérzetünk nemcsak attól függ, hogy milyen az életvitelünk, hanem attól is, hogyan működik a hormonháztartásunk. Mit tehetünk egyensúlyáért?
Nőiségünk egyik legfontosabb szerve a méh. Az a burok, ahol a megfogant életből kifejlődik a kisbabánk, és kilenc hónapon keresztül ez lesz az otthona is. A mióma éppen a méhünket bántja, fájdalmat és szenvedést okoz.
Miért alakul ki egyre több nőnél az IR? Ma már rengeteg nőnek vannak hormonális gondjai – azt rebesgetik, hogy a nők több mint egyharmada inzulinrezisztenciában szenved.
A menopauza egyszer minden nő életébe beköszönt. Ha beszélünk róla – máris könnyebb lesz! Mert általában nem könnyű. Azért is, mert nálunk az égvilágon senki nem foglalkozik vele – csak a nőknek fáj, akiknél leomlik a hormonok védőfala.
Nem mond semmi olyat, ami ne lenne benne a biológiakönyvekben. De ahogy mondja! Cserháti-Herold Janka igazi forradalmat indított el, mikor beszélni kezdett a...
"Döbbenetes, hogy annyi kudarc után még mindig kint keressük azt, amit csak belül
találhatunk meg. Azt hisszük, hogy nem találtuk meg még azt az utat, amelyik a mienk, és
keresünk tovább – kívül.
Az út bennünk van."