Görögországba készül, és rajongva szereti a frappét? Akkor jó helyre megy. Görögország a kávéimádók számára az ígéret földje – nem csak a jó kávénak köszönhetően.
Kikérünk egy presszót, vágyunk a cremára és az utánozhatatlan kávéillatra. Ám ha nem hozzák ki azonnal, a kávé habja leesik, élvezeti értéke csökken. Nem véletlen, hogy az olaszok a firenzei bárokban azon nyomban, még a pultnál hörpintik fel a kávét...
Lehet-e olcsón jó kávét inni? Ez itt a kérdés. A legtöbb ember kapásból azt felelné, hogy nem, hiszen a csillivilli kávégépeknek, amelyek egy gombnyomásra működnek, rendesen megkérik az árát...
Lassan már megszámolni sem tudom, hányszor próbáltam meg leszokni a kávéról. Volt, hogy fekete vagy zöld teával pótoltam, aztán rákattantam az eszpresszóra.
Beszélgetésünk során rendre visszatérünk a jó kávé fogalmához, amelyre Szongoth János egyszerű, mégis nagyszerű választ ad: az a jó kávé, amelyik ízlik.
Nincs a világon olyan probléma, amit ne oldana meg egy csésze kávé! Összeállításunkban lerántjuk a leplet erről a különös italról, és végigvesszük, milyen utat tesz meg a kávé, amíg eljut a csészénkig.
"Ha olyannak látjuk az embereket, amilyenek, akkor rosszabbá tesszük őket; ha viszont úgy kezeljük őket, mintha azok lennének, aminek lenniük kellene, akkor segítjük őket azzá válni, amivé képesek."