Szendi Gábor magyar pszichológus. Klinikai szakpszichológusként szorongásos-depresszív betegeket kezel. Most a meddőség lehetséges lelki okairól kérdeztük.
Olvasónk egy kétségbeesett írásban mesél a bezártsága és nehéz élethelyzete miatt fellépő depressziójáról. Strédl Terézia pszichológust kérdeztük a levél tartalmáról.
Csernus Imre pszichiáter, Magyarország „Dokija”, igazi megosztó személyiség. Sokan utálják, ki nem állhatják, míg mások dicsőítik, csodálják, de egyben mindannyian egyetértenek: szakmájában kivételes eredményeket tudhat magáénak.
Nem könnyű közérthetővé tenni a lélektant. Nem elég hozzá az elhivatottság – kell valami más, valami kis plusz, amitől odafigyelünk. Ez pedig az a szeretet, derű, lelkesedés, ami olyannyira áthatja Bagdy Emőkét.
Olvasóinknak interjút készítettünk Feldmár Andrással, a Kanadában élő neves pszichológussal, aki nem kevesebbet állít, mint hogy a világot a női energia fogja meggyógyítani.
A korábbi, Itt a férfi beszél című cikkünkben szereplő Tóth István gondolatait megmutattuk házi pszichológusunknak, dr. Strédl Teréziának is. Kíváncsiak voltuk: vajon mivel magyarázza a szakember a hétköznapi ember által megfigyelt jelenségeket?
A szavak sokszor félrevezetőek – a testbeszéd ritkán. Gondolunk valamit, és mást mondunk. De szinte lehetetlen eltitkolni, ha erős érzelem, indulat vagy harag van bennünk.
Vajon mi az oka, hogy egyesek jó testvérek, mások pedig nem? Jellem vagy nevelés kérdése? Kérdésemre az ismert pszichológus, egyetemi tanár, Strédl Terézia válaszolt.
"Az ádventi várakozás lényege szerint: várakozás arra, Aki van; ahogy a szeretet misztériuma sem egyéb, mint vágyakozás az után, aki van, aki a miénk."