Szendi Gábor magyar pszichológus. Klinikai szakpszichológusként szorongásos-depresszív betegeket kezel. Most a meddőség lehetséges lelki okairól kérdeztük.
Amikor szóba kerül a csontritkulás, elsősorban a változókorban levő nőkre gondolunk. A veszély azonban gyerekkorban is fennáll. Legalábbis erre figyelmeztetnek az orvosok.
Érdekes kérdéssel fordult rovatunkhoz egy kedves olvasónk. Mivel családjukban van mellrákban szenvedő, aggódik: vajon a mellmegnagyobbító műtét nem fokozza-e az emlőrák kialakulásának rizikóját?
A depresszió a leggyakoribb lelki betegség. Kétszer annyi nő depressziós, mint férfi. A depressziót nem kell szégyellni, ez is ugyanolyan betegség, mint a többi! Nézzük, mik a legfontosabb tudnivalók róla!
A női testben nincs prosztata. Akkor meg minek kell tudnom bármit róla? – teheti fel a kérdést lapunk nőnemű olvasója. Nos, rövidesen kiderül, hogy a feleségnek, élettársnak „jól jön”, ha tud párja e fontos szervéről.
Miért van az, hogy amit gyerekkorunkban megtanultunk, sose felejtjük el, ugyanakkor nem jut eszünkbe, hogy egy perce hová tettük le a napszemüvegünket? Lássuk, mit kell tudni a memóriáról!
Hajlamosak vagyunk csak a gyorsan terjedő, járványos, fertőző betegségekre odafigyelni, és sokáig nem vesszük észre bizonyos kórok első, korai tüneteit. Ilyen betegség a Parkinson-kór is, amely körülbelül 10 millió embert sújt világszerte.
"Karácsonykor az ember mindig hisz egy kissé a csodában, nemcsak te és én, hanem az egész világ, az emberiség, amint mondják, hiszen ezért van az ünnep, mert nem lehet a csoda nélkül élni."