Mivel nagyon jó tapasztalataim vannak az almaecet fogyasztásával és alkalmazásával kapcsolatban, ezért úgy gondoltam, megosztom ezeket az olvasókkal – írja egy kollégánk.
A születéstől kezdve ösztönösen másként neveljük a lányokat és a fiúkat. Már az óvodában is elkülönül a két nem: külön sarkakban vannak a lányok és a fiúk játékai. Baj ez, vagy hasznos is lehet?
Egy új szerelem idősebb korban is lehet ajándék, mégis sokan szégyennel, bűntudattal vagy a család vélt ítéletével küzdenek, amikor ismét társra találnak. Magdolna története arról szól, hogyan ütközhet össze a magányból megszülető boldogság a lelkiismeret-furdalással.
A nőnek ma már nem elsősorban a gyerekszülés, -nevelés és a családi tűzhely őrzése az életcélja. Sokat hallunk arról, hogy csökken a gyerekvállalási kedv. Ennek egyik fő oka lehet, hogy a nők, mint életadók, nem kapnak kellő tiszteletet sem elismerést.
Egyetlen mondat is elég lehet ahhoz, hogy valaki évekre elveszítse a bátorságát. Olvasónk levele nemcsak a vezetéstől való félelemről szól, hanem arról is, milyen mély nyomot hagyhat a bizalomhiány.
Tetszik vagy sem, a pletyka kultúránk része. Mert bár lenézzük és megvetjük, haszontalan időtöltésnek tartjuk, az utóbbi időben egyre erőteljesebbek a rehabilitációját követelő hangok.
A májusról a szépség, a szerelem és az anyaság jut elsőként az ember eszébe. Mindhárom fogalom az élettel kapcsolatos: az életadással, melyre csak a nő képes.
A házasság nem(csupán) a szerelem beteljesedését jelenti – hanem a kezdetét is valami újnak. Valaminek, ami teljesen más, mint a szerelem. A házasságnak ugyanis (azon kívül, hogy két ember szövetsége a közös életre) gazdasági és egyéb vonzatai is vannak.
",,Az ádventi várakozás lényege szerint: várakozás arra, aki van; ahogy a szeretet misztériuma sem egyéb, mint vágyakozás az után, aki van, aki a miénk."